Halı Kullanımında Yeni Moda: Halı Örtüsü

tarafından
378
Halı Kullanımında Yeni Moda: Halı Örtüsü

Evlerde kullanılan halılar sıklıkla kirlenmektedir. Ne kadar iyi bakarsanız bakın, üzerine farklı yiyecek veya içecekler dökülecek ve içine toz girecektir. Bu nedenle halı belirli aralıklarla yıkanması gereken bir üründür. Halı temizliğinin zorluğu nedeniyle insanlar farklı alternatiflere yöneliyor.

Geçmişte halının üzerine çarşaf veya benzeri ürünler seren kişiler, artık lastikli halı örtüsü gibi pratik ve kolay temizlenebilir ürünleri tercih ediyor. Bu ürünler genellikle yumuşak kumaşlı olup ve elastik yapıları nedeniyle halıların içinden kolaylıkla geçen ürünlerdir. Halınızın boyutu farketmeksizin , halının tamamını kaplayacaktır. Elastik yapısı sayesinde kullanmakta zorluk çekmezsiniz. Hem ekonomik hemde kolay kullanımıyla müşterilerin ilgisini çekmektedir.

Halı Örtüsü Kullanmanın Avantajları

Halı örtüsü kullanmanın avantajları şu şekilde sıralanabilir;

  • Örtüler toza dayanıklı olarak üretilmiştir. Satın alınan halı antibakteriyel olmasa bile halı örtüsü sayesinde bu işlevi yine de elde edebilirsiniz.

• Halılar eskiyor ve tüyler kırılmaya başlıyor, toz ve iplikler temizleniyor. Halı örtüsü bunu önleyecektir.

• Leke tutmaz kumaş kılıflardır. Temizlemesi kolay bir halı almazsanız, kılıfın lekelerin kolayca uçup gitmesini sağlayacak kumaştan yapılmış olması sorunu ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır.

• Halınız eskiyse, aldığınız kilimlerle yeni gibi görünecektir.

• Halı üzerinde kayma, düşme gibi durumlar örtü ile ortadan kalkacaktır.

• Uzun süre dayanırlar. Birçok kez çıkarılabilir ve yıkanabilirler. Kılıfların kolayca yıkanabilmesi büyük bir avantajdır.

• Halı örtüleri çok pahalı olmadığı için istediğiniz zaman yenileyebilirsiniz. Böylece halı desenlerinizi istediğiniz zaman değiştirebileceksiniz.

Halı Örtüsü Nasıl Kullanılır ?

word image 7435 1 - Halı Kullanımında Yeni Moda: Halı Örtüsü

Örtümüzün bir ucunu halımızın içine koyuyoruz, diğer ucunu da halımızın içine aktarıyoruz. Esnek paspaslar, dört tarafı esneme özelliğinden dolayı esnek bir yapıya sahiptir, halınıza kolayca yapıştırabilirsiniz. Kirlendiğinde ise kolayca çıkardıktan sonra çok sıcak suda olmamak

Söktükten sonra örtümüzü çok sıcak su olmamak şartıyla ılık suda çamaşır makinasında yıkıyoruz. Kadınlar bu konuda çok şanslı. Makinede yıkanabilen ve 40 derecede temizlenen halı örtüsü seçeneklerinin kurumasının ve kullanımının kolay olması hayatı kolaylaştırıyor. Özellikle dayanıklı halı koruma seçenekleri ve elde edilen performans herkesi kendine çekiyor. Sizde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.